YAZARLIK BAŞVURUSU

YAZARLIK BAŞVURUSU

Teknohaber.com, konuk ve sabit yazar başvurularını değerlendirmeye başlıyor. Teknoloji vb. konularda bilginize ve kaleminize güveniyorsanız aşağıdaki şartları yerine getirerek info@teknohaber.com mail adresinden yazarlık başvurusu yapabilirsiniz.

Sitemize ilk olarak konuk yazarlık başvuruları alınacaktır. Süreci sabit yazar alımları takip edecektir. Teknohaber.com ekibi olarak uyumlu çalışma gösterebilecek, takım çalışmasına yatkın arkadaşları yanımızda görmek isteriz.

Konuk Yazarlık Başvuru Şartları

  • Sitemizde konuk yazar olmak isteyen okuyucularımız teknoloji üzerine yazılmış 2 adet metni (site içeriğine uygun) yukarıda belirttiğimiz e-posta adreslerine göndereceklerdir. Yazıların herbiri en az 500 kelimeden oluşmalıdır.
  • Elimize ulaşan metinler belirli kriterler ışığında (başka yerden alınmamış olması, Türkçe’ye hakimiyet, akıcılık) incelendikten sonra konuk yazarlığa kabul edilen kalemlerin güncel olarak gönderdiği yazılar sitemizde yayımlanacak ve bir süre takip edilecektir. Takip olumlu sonuçlanırsa yazı sahibi konu hakkında bilgilendirilecek, konuk yazarın talep etmesi durumunda kendisiyle sabit yazarlık görüşmesi yapılacaktır.
  • Konuk yazar, sabit yazar olmadan ve belirli bir periyoda uymadan yazı göndermeye devam edebilir ancak metinlerin sitede yer alma garantisi yoktur. Ayrıca konuk yazarın adı veya rumuzu sitenin yazar listesinde yer almaz, sadece gönderdiği metnin altında not olarak gözükür.

Sabit Yazarlık Başvuru Şartları

  • Yazı takibi olumlu sonuçlanan konuk yazar, sabit yazarlık talep ederse e-mail üzerinden görüşmeler başlar. Aşağıdaki konularda her iki tarafın da uygun göreceği şekilde mutabakat sağlanır.
  1.  Siteye yazı gönderme periyodu (Sabit yazar siteye belirli aralıklarla yazı göndermelidir. Bu süreye görüşmede karar verilir. Örn: haftada 5 yazı, 10 günde 5 yazı, 2 haftada 1 yazı gibi).
  2.  İçerik ve zaman planlaması (Yazarın göndereceği metinler ile ilgili önceden sıra ve zaman planlaması yapılır. Böylece konu çakışması önlenir, site sahibi ve diğer yazarların yayımlayacağı metinler arasındaki zaman aralığı düzenlenir).

BU EKİBİN PARÇASI OLARAK TEKNOHABER.COM’a DEĞER KATMAK İÇİN BEKLİYORUZ.