SİTE KULLANIM KOŞULLARI

SİTE KULLANIM KOŞULLARI

TEKNOHABER.COM sitesinden  (kayıtlı üye olarak ya da olmayarak) hizmet  almak için öncelikle  aşağıda belirtilen  üyelik / kullanım  şartlarımızı  okumanız  ve onay vermeniz gerekmektedir.

 

1. TEKNOHABER.COM hizmetine bağlı tüm servislerin, alan adlarının, yazılım kodlarının, ara yüzlerinin, içeriklerinin, ürün incelemelerinin, videolarının, algoritmalarının, çizimlerinin, modellerinin, tasarımlarının ve diğer tüm fikri sınai hakların sahibi, (üçüncü partilerden sağlanan içerik ve uygulamalar hariç olmak üzere) Kağıthane / İstanbul adresinde mukim T.H.’dir. Sunulan servislerin yazılım, tasarım ve telif hakları tamamen TEKNOHABER.COM’ye aittir. Servislerin ve hizmetlerin, bununla bağlantılı sayfaların kopyalanmasına, çoğaltılmasına ve yayılmasına, ayrıca tersine mühendislik işlemlerine tabi tutulmasına izin verilmemektedir.

 

2. TEKNOHABER.COM, tarafından üretilen (video, yazı, resim, haber, ses dosyası) içeriklerin, kaynak belirtilmek koşulu ile alıntılanmasına, akan (streaming) videoların gömülü kodlarının başka sitelerde kullanılmasına TEKNOHABER.COM tarafından izin verilmektedir.  TEKNOHABER.COM paylaşım kültürünü esas almakta ve buna saygı duymaktadır.

 

3. TEKNOHABER.COM,

(I) Teknoloji, internet, sosyal medya ve dijital ekosistemin hayatımıza tüm yönleriyle etkileriyle ile ilgili içerikler üretmek ve bunları internet üzerinden yayınlamak,

(II) Üyelerinin yayınladığı teknoloji, internet, sosyal medya ve dijital ekosistemin hayatımıza tüm yönleriyle etkileriyle ile ilgili her tür içeriğe ortam sağlamak,

(III) Tüm içeriklerini tavsiye ve bilgilendirme amaçlı olarak kamuya sunmak amacı taşımaktadır.

 

4. TEKNOHABER.COM, ziyaretçilerin ve üyelerin bilgilenmesi amacıyla sunulan içeriklerin kesin doğru olduğunu garanti ve taahhüt etmemekte ve bu içeriklerin sadece tavsiye ve bilgilendirme amaçlı olduğunu beyan etmektedir. TEKNOHABER.COM, kendi ürettiği ve yayınladığı içeriklerden bizzat sorumlu olduğu gibi, ayrıca üye ve ziyaretçilerin ürettikleri ve yayınladıkları içeriklerden 5651 sayılı kanunun 5. maddesi gereği hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

 

5. TEKNOHABER.COM, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla bir çok 3. Parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir. TEKNOHABER.COM, e.posta ile pazarlama faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişimde bulunacağını, kullanıcının / üyenin isteği dışında iletişim ve pazarlama faaliyeti yapmayacağını, kullanıcının sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.

 

6. TEKNOHABER.COM, kullanıcı tarafından oluşturulan her türlü veri ve içeriğin hiç bir şekilde  kontrolünü  yapmamaktadır. Ancak kullanıcı(lar) tarafından, 3. şahıs ve kurumların kişilik hakları ile Türkiye Cumhuriyeti kanunları  ve uluslararası anlaşmalar ile koruma altına alınan diğer hakların ihlal edilmesi halinde; ayrıca telif haklarını ihlal eden, müstehcenlik içeren, hakaret, küfür, küçük düşürücü ifadeler barındıran içeriklerin gönderilmesi; ayrıca TEKNOHABER.COM hizmetlerinin ve servislerinin amacını aşan bir şekilde kullanılması halinde, TEKNOHABER.COM hizmetleri derhal durdurma, ilgili içerikleri yayından çıkarma ve üyelik iptal etme hakkına sahiptir.

 

7. TEKNOHABER.COM, sunduğu servislerin kesintisiz ve  hatasız çalışması için elinde geleni yapacaktır. Ancak  internet erişim hizmeti veren servis  sağlayıcıların sistemlerinde meydana  gelebilecek teknik arızalar, anlaşmalı olduğu 3. Partilerin sistemlerinde meydana gelecek aksaklıklar, sistem bakımları ve mücbir  nedenler gibi  vakalarda  TEKNOHABER.COM servisleri de bağlantılı olarak etkilenebilir. Bu gibi durumlarda  TEKNOHABER.COM servislerin etkin olarak  işlemesi  için gerekli tedbirleri  alacaktır, fakat doğrudan müdahale yetkisi olmayan  bağlantılı servis  arızaları ve hataları için  sorumluluk kabul etmemektedir.

 

8. TEKNOHABER.COM, işbu şartların yürürlükte olduğu tarih itibariyle, tüm içeriklerini ve servislerini ücretsiz olarak sunmaktadır. İleride herhangi bir zamanda, sunmuş olduğu servislerden ve içeriklerden bedelli ve/veya bedelsiz olarak yararlandırma hakkına sahiptir. Bedelli hizmetler ve abonelik türleri, TEKNOHABER.COM sitesinde “hizmetler” bölümünde ayrıca belirtilmiş olabilir. Kullanıcıların ilan edilen  abonelik sistemlerinden birini seçmesi halinde  sunulan hizmet ve özelliklerini  okuması  gerekmektedir. Ücretli veya ücretsiz herhangi bir şekilde yararlanmada üye / kullanıcı, TEKNOHABER.COM’nin taahhüt ettiği hizmetten fazlasını  talep edemez.

 

9. TEKNOHABER.COM, dilediği  takdirde sunmuş olduğu hizmetler üzerinde   en iyi hizmeti verme amacı ile  her zaman tek taraflı olarak  değişiklik yapabilir.

 

10. TEKNOHABER.COM, sitesine üye olurken verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden, ayrıca şifre ve kullanıcı adının korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve TEKNOHABER.COM servislerinin kullanılması halinde  TEKNOHABER.COM sorumluluk kabul etmemektedir.

 

11. TEKNOHABER.COM ,değişen yasalar ve koşullara göre  kullanıcı sözleşmesini her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir, yürürlükten kaldırabilir veya yeni bir sürümünü yayınlayabilir.

 

12. TEKNOHABER.COM ve kullanıcı arasında ortaya çıkabilecek her türlü hukuki ihtilaf öncelikle  iyi niyet çerçevesinde çözümlenmeye çalışacaktır, aksi halde  taraflar İstanbul Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğunu  kabul ederler.

 

Tarafınıza sunulan kullanım kuralları, Kullanıcının kayıtlı üye olması / siteye girmesi, içeriklerden ve servislerden yararlanmaya başlaması ile her iki taraf arasında kabul edilmiş sayılır. Kullanım şartları kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi ve servisleri kullanmaması yeterlidir. Yürürlük tarihi: 01.04.2016