İphone 7’de Kulaklık Girişi Olacak Mı?

İphone 7’de Kulaklık Girişi Olacak Mı?

200
PAYLAŞ

Apple tarafından üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü iPhone 7 için kulaklık girişi konusunda oldukça iddialı bir bilgi geldi.

Uzun zamandan beri iPhone 7 ile gündemde yer alan kulaklık konusunda gelen son bilgiler ve fotoğraflar iPhone 7’de kulaklık girişinin olmayacağını kanıtladı. Bu bakımdan özellikle gelen fotoğrafların doğru olduğu kabul edildiğinde iPhone 7’de gerçekten de kulaklık girişi olmayacak.

Kulaklık girişinin olmayacak olması, iPhone 7’de kulaklık ihtiyacının nasıl giderileceği konusunu akıllara getirse de bu konuda çözümün wireless kulaklık olması ve kulaklık ihtiyacının da bu şekilde giderilmesi bekleniyor.

Bu bakımdan kablo derdinden kurtulacak kişiler aynı zamanda ekstra bir kulaklık girişi olmayacağı için daha ince bir cihaza sahip olabilecek. Apple tarafından iPhone 7’de kulaklık girişine yer verilmemesinin en önemli nedenlerinden birisi de cihazın daha ince üretilebilmesi.

Kulaklık girişi için kullanılan aparatların cihazın daha kalın olmasına neden olması bu konuda bir tasarruf yapılmasını sağlayabilir. Fakat tüm bu iddialara rağmen Apple tarafından herhangi bir açıklama yapılmadığı için şu an tüm konuşulanlar ve gündemde olan haberler sadece bir iddiadan ibaret.

Eylül ayı itibariyle Apple tarafından iPhone 7 modelin tanıtılması beklenirken tanıtım etkinliklerinin ardından cihaz ile ilgili tüm detaylara sahip olmak mümkün olacak. Bu zamana kadar pek çok iddia ve fotoğraf basında yer alacak olsa da tüm bunları bir iddiadan ibaret olduğu unutulmamalı.