Apple, iPhone 7’yi Bugün Tanıtacak

Apple, iPhone 7’yi Bugün Tanıtacak

238
PAYLAŞ

Teknoloji dünyasının klasik haline gelen meraklı bekleyişi bugün son buluyor. Aylardır dört gözle beklenen teknoloji harikası ABD’nin San Francisco şehrinde tanıtılacak. Lansmanın  ülkemiz saatiyle 20.00’de başlaması öngörülüyor.

Beklenen ilk farkın tasarım değişikliği olacağı malum. Zira malı beğenmek için gözle iyice süzmemiz şart. Yeni bir çizgi yakalayacak mı yoksa iphone 6 ailesine mi benzeyecek merakla bekliyoruz. Açıkçası Apple’dan devrim niteliğinde bir değişiklik beklemek hayalcilik olacaktır. Renk seçenekleri de bir diğer konu. Şimdiye kadar genel itibari ile başarılı bir sunumları var.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin Sony ve Samsung’da olduğu gibi suya dayanıklı olması bekleniyor.

Çift kamera söylentilerini daha önce bir çok uluslararası haber kaynaklarında duymuştuk. iPhone 7 Plus modelinde yer alacak olan çift kamera tek değişiklik olmayacak. Yeni iPhone modelleri 4K çözünürlükte 60 kare/saniye hızında video kaydı yapabilecek. Depolama alanının artışındaki etkenlerden en önemlisi de budur diyebiliriz. Başlangıç modelin 32 GB, en üst versiyonun ise 256 GB olması bekleniyor. Böylelikle 4K videolar için depolama alanı sağlanmış olacaktır.